URUCHOMIENIE PRODUKCJI INNOWACYJNEGO PREPARATU PROFESSIONAL REMOVER

Projekt nr WND-RPLD.02.03.01-10-0089/19-00

"Uruchomienie produkcji innowacyjnego preparatu PROFESSIONAL REMOVER"

współfinansowany przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020

Oś Priorytetowa II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka

Nazwa Beneficjenta: "MICHOR" K. Michalski, S. Stefaniak Spółka Jawna, ul. Sklęczkowska 18, 99 - 300 Kutno

Całkowita wartość Projektu: 2 979 921,00 zł

Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego : 1 332 485, zł

 

 

Krótki opis projektu:

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek wyniku własnych prac B+R – innowacyjnego preparatu Professional Remover o szerokim zastosowaniu w branży budowlanej. Jednym z takich produktów może stać się zmywacz Professional Remover. Analiza rynkowa wykazała, iż w sprzedaży znajduje się wiele profesjonalnych zmywaczy powierzchni o różnych zastosowaniach m.in.:

  • zmywacze do graffiti,

  • zmywacze do oznakowania poziomego na jezdniach i kostce brukowej,

  • zmywacze do farb,

  • zmywacze do powłok cyjanoakrylowych,

  • zmywacze do kleju i etykiet oraz naklejek samochodowych,

  • zmywacze do silikonów i uszczelek,

  • zmywacze do gumy i żywicy,

  • zmywacze do olejów i smarów.

Każdy z produktów jest przeznaczony do określonego zastosowania. Posiadane właściwości stanowią o skuteczności danego produktu- usunięcia konkretnego zanieczyszczenia.

Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy na co dzień używają kilkunastu preparatów jednocześnie w celu usunięcia różnego rodzaju zanieczyszczeń, postanowiono przeprowadzić szereg badań i testów w celu znalezienia preparatu, który będzie posiadał właściwości pozwalające na usuwanie powłok różnego rodzaju.

Takim produktem jest wytworzony przez firmę „MICHOR” Sp. j. preparat Professional Remover. Najważniejszą cechą produktu jest jego zdolność usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. Stawia to Rrofessional Remover wysoko w hierarchii i pozwala konkurować z liderami na rynku nie tylko pod względem działania. Ważnym aspektem podczas prac nad zmywaczem było, aby nasz preparat był bezpieczny dla powierzchni, która jest czyszczona, zdrowia człowieka oraz środowiska. Dlatego też starannie dobrany skład zawiera niską ilość lotnych związków organicznych, które są bardzo niebezpieczne dla człowieka oraz środowiska. Ponadto produkt jest ekonomiczny co wiąże się z mniejszą ilością zużycia i wprowadzenia zanieczyszczeń do środowiska. Produkt nie zawiera rozpuszczalników chlorowcopochodnych oraz nie stwarza ryzyka korozji.